עוברת על הרוק #64

  • Post author:
עוברת על הרוק #64

מתחילים רגוע ואופטימי עם ואן מוריסון, שחוגג החודש יום הולדת 75, וגם אלבומו האיקוני Moondance ציין בתחילת השנה 50 שנים ליציאתו, ולאט מגבירים עם הרבה מוזיקה חדשה וטובה של Gojira, Mastodon, Pain of Salvation ועוד.

מתברר של-Covid19, אותו וירוס שכולנו כבר יודעים לקרוא לו בקיצור “קורונה”, יש השפעות נרחבות על עולם המוזיקה, ולא רק בהגבלות על קיום הופעות. יותר ויותר אמנים והרכבים נאלצים לדחות את יציאת האלבומים החדשים שלהם. ההחלטה לדחות הוצאה של אלבום יכולה לנבוע מכמה סיבות, חלקן לוגיסטיות: מפעלים רבים להדפסת תקליטים חדלו מלעבוד, וגם אם האלבומים כבר הודפסו, ישנו קושי בהפצה, שכן נרשמים כיום עיכובים גדולים במשלוחי הדואר ברחבי העולם.

נוסף לפערים הלוגיסטיים, להקה תשאף לרוב לקיים סיבוב הופעות בצמוד ליציאת אלבום חדש. למעשה, מרבית ההכנסות של להקה מגיעות ממכירת כרטיסים להופעות, בייחוד בעידן הסטרימינג בו אנחנו מצויים היום. מכאן אפשר להסיק שההחלטה של להקות רבות לדחות את יציאת האלבומים החדשים שלהן נובעת מתוך שאיפה להצמיד את יציאתם לסיבובי הופעות שתוכננו במקור לחודשים הללו ונדחו גם הם.

היום בתכנית שמענו כמה שירים מתוך אלבומים שיצאו השנה באיחור:

  • האלבום של ווילי נלסון, First Rose of Spring, תוכנן לצאת במקור ב-24 באפריל, בהחלט תאריך שתואם את שם האלבום. האלבום יצא לבסוף ב-3 ביולי.
  • שמו של האלבום החדש של Haken הוא Virus, וההשערה היא כי הוא נבחר הרבה לפני שהקורונה נכנסה לחיינו. יציאתו של האלבום נדחתה שלוש פעמים – בפעם הראשונה מה-5 ביוני ל-19 ביוני, נדחתה בפעם השנייה ל-10 ביולי – עד שהוא שוחרר ב-24 ביולי.
  • השיר החדש של Gojira, שכותרתו Another World, יצא בשבוע שעבר כסינגל בודד, אבל יש מקום להעריך שהוא יהיה חלק מאלבום עתידי – הלהקה הייתה אמורה ללוות הקיץ את Deftones בסיבוב הופעות בארה”ב, ובעקבות הקורונה הטור נדחה לקיץ 2021. עם יציאת השיר החדש, הלהקה פירטה את התאריכים החדשים להופעותיה.
    הלהקה הוציאה לשיר החדש וידאו-קליפ נלווה, מאד מושקע, כולו אנימציה בצבעים מרהיבים, בנושא Planet of the Apes:

לסיום הפוסט, כמה מילים בנימה אישית. אני מתבוננת בתאריך שמוצג בפינת המסך, ורואה שכבר הגענו לאמצע חודש אוגוסט. חודשי הקיץ זכורים לכולנו כחודשים הכי עמוסים בחוויות מוזיקליות. אני מתארת לעצמי שכמוני, גם אתם מרגישים במידת מה איזשהו וואקום: כולנו תיכננו להגיע לכל מיני אירועים, לצפות במופעים ולנסוע לפסטיבלים גדולים בחו”ל. רבים מאיתנו גם עוסקים בתחומי ההפקה, התרבות והאמנות, ופרנסתם תלויה באירועים שבוטלו עקב הקורונה.
זה עשוי להישמע קלישאתי, אבל האמת היא שנכנסנו למצב ההזוי הזה בלי שום הכנה מוקדמת, ונראה שהאנשים עם הכוח הגדול ביותר להפיח בנו תקווה הם אנחנו עצמנו, אז בואו נמשיך לאחוז חזק במה שיש לנו: במוזיקה, בתרבות, באמנות, בתקווה ובאמונה שעד 2021 נוכל לחזור לשגרת חיים טובה ובריאה. הלוואי. 

בשלישי הבא, 18 באוגוסט, התכנית תהיה במתכונת “בחירות המאזינים”. אם עדיין לא בחרתם שיר לתכנית, אתם מוזמנים להגיב על הפוסט הייעודי בפייסבוק או באינסטגרם עם הבחירה שלכם.

Tracklist:
1. Van Morrison – Brand New Day
2. Willie Nelson – Blue Star
3. Tori Amos – Little Earthquakes
4. Steven Wilson – To the Bone
5. Haken – The Strain
6. Riverside – Loose Heart
7. Orphaned Land – Disciples of the Sacred Oath II
8. Pain of Salvation – Restless Boy
9. Devin Townsend – Evermore
10. Gojira – Another World
11. Mastodon – Fallen Torches
12. Plini – Surfers

"עוברת על הרוק" ברשתות החברתיות

Leave a Reply