עוברת על הרוק #69

 • Post author:
עוברת על הרוק #69
 • כבר קשה לזכור ממרחק החודשים הרבים שחלפו, אבל בזמנים שלפני הקורונה, היינו נהנים ממוזיקה לא רק בבית, אלא גם בהופעה חיה: הלהקות האהובות עלינו היו יוצאות מהסטודיו, עולות על במה ומנגנות עבורנו, הקהל. כן, פעם מופעים מוזיקליים היו ממש חלק משגרת הבילויים של רבים מאיתנו, והיום הם הפכו לאיזושהי נוסטלגיה עמומה.
  על הרבה מהחוויות המוזיקליות שלנו בעשורים האחרונים אחראי ישי שוורץ, המפיק שמביא לישראל הופעות של להקות ענקיות מחו”ל, תחת חברת רייבן מיוזיק. מלבד הפקת מופעי חו”ל וניהול לייבל, הוא גם הסולן של להקת Tomorrow’s Rain, שהוציאה עכשיו אלבום בכורה מאד מיוחד ומושקע.
  לכל שיר באלבום גרסה בעברית ובאנגלית, ומתארחים בו אמנים מלהקות המטאל המובילות בעולם: Swallow the Sun, Septicflesh, Arch Enemy, Moonspell, Paradise Lost ועוד, ובגרסאות השירים בעברית מתארחים כמה מהשמות הגדולים של הרוק הישראלי: שלומי ברכה (משינה), מיכה שטרית (החברים של נטאשה), קובי פרחי (Orphaned Land), אבי בללי (נקמת הטרקטור), ערן צור וריקי גל.
  הביצוע של ריקי גל ל”פחד” נשא חן בעיניי במיוחד: זאת טבילה מוצלחת של נערת הרוק באש השורפת של הדום מטאל, וככלל, טוב שיש נשים שעושות דום מטאל בעברית.
  האלבום החדש של Tomorrow’s Rain נכנס לרשימת מומלצי “עוברת על הרוק”, בפינת “אלבום לסופ”ש” באינסטגרם של התכנית
 
 • הלהקה הבריטית The Darkness הוציאה בשנה שעברה את אלבומה השישי, Easter is Cancelled. כותרת האלבום הייתה אמורה להיות במקור Rock and Roll Deserves to Die, אך היא שונתה לבסוף כדי להימנע מבוטות מיותרת, על אף שזו אמירה הומוריסטית, שמבטאת את הלך הרוח של האלבום כולו: להלל את הרוק נ’ רול ולהראות עד כמה הוא ראוי להמשיך לחיות ולבעוט. 
 
 • מחר (רביעי, 16 בספטמבר) יתקיים ערב הופעות דת’ ודום מטאל במועדון הגגארין בתל-אביב, בהשתתפות הלהקות מענישחושךרימות, קטורת ובור-מוות. עם כניסתה של ישראל לסגר שני, זה כנראה יהיה ערב המטאל האחרון לתקופה הקרובה, אז אני ממליצה לכם בחום להגיע ולהנות. קליק לדף האירוע בפייסבוק
 
 • זוהי תכנית אחרונה של “עוברת על הרוק” לפני החגים. מאחלת לכולנו שנה טובה, מלאת בריאות, שמחה ומוזיקה טובה. עד השידור הבא, מוזמנים להישאר בקשר בפייסבוק ובאינסטגרם של התכנית. 

Tracklist:

 1. Spirit Adrift – Supernaut (Black Sabbath cover)
 2. The Darkness – Rock and Roll Deserves to Die
 3. Focus – Hocus Pocus
 4. Seether – Failure
 5. Shinedown – Atlas Falls
 6. Tomorrow’s Rain – Fear
 7. Ihsahn – Pharos
 8. The Ocean – Pleistocene
 9. Sevendust – Blood from A Stone
 10. Maanish – Instructions to Alienation
 11. Corey Taylor – HWY 666
 12. Arch Echo – To the Moon

"עוברת על הרוק" ברשתות החברתיות

Leave a Reply