עוברת על הרוק #70

 • Post author:
עוברת על הרוק #70
 • תכנית ראשונה של “עוברת על הרוק” מאז יציאה לחופשת חגים וסגר שני. הרבה קרה וגם לא קרה בחודש הזה, ובכל מקרה יש איכשהו פערים לנסות ולהדביק. 
  אדי ואן היילן, האיש ואגדת הגיטרה שמאחורי Van Halen, נפטר בשבוע שעבר בגיל 65, בתום מאבק ממושך במחלת הסרטן. לאורך שני העשורים בהם התמודד עם המחלה, ואן היילן הצליח להקליט מוזיקה חדשה וגם להופיע ברחבי העולם, עם סיבוב הופעות אחרון בארה”ב בשנת 2015.
 
 • קראתי לזה בשידור “סיפור סינדרלה”, כי הוא סיפור אופטימי למי שעובד קשה כדי לקבל הכרה, והוא דוגמה נפלאה לכך שהצלחה יכולה להגיע באיחור של שנים, מכיוון לא צפוי ובסדרי גודל שלא יודעים אפילו לחלום עליהם:
  השיר “לעולם לא ניכנע” של WC (צמד האחים אריה ואבשלום הספרי) בפראפרזה על נאום צ’רצ’יל (“נילחם בחופים”) מדבר על המאבק החברתי הנדרש בישראל של ימינו. שנתיים מאז שיצא בשקט יחסי, הוא התקבל בחודשים האחרונים בחיבוק גדול בקרב המפגינים של מחאת בלפור: השיר הפך לאחד מהמנוני המחאה של 2020, ונראה שהוא פשוט חיכה לזמן הנכון עבורו.
 
 • DGM מאיטליה הוציאו אלבום חדש בשם “Tragic Separation”, והוא עונה בעיניי על כל הציפיות האפשריות: כמו תמיד, גם כאן הם מצליחים לאזן בכישרון רב בין קיטשיות לבין ריתמיות מרעננת. אפשר לחלום על להביא אותם לישראל? מי בעד כמוני? 

Tracklist:

 1. Van Halen – Runnin’ With the Devil
 2. AC/DC – Shot in the Dark
 3. Blue Oyster Cult – The Machine
 4. Wilderun – O Resolution!
 5. DGM – Surrender
 6. The Bouncing Souls – Highway Kings (2020 version)
 7. Korpiklaani – Sudenmorsian (Powerwolf cover)
 8. Travis – Waving at the Window
 9. Crippled Black Phoenix – She’s in Parties (Bauhaus cover)
 10. WC – לעולם לא ניכנע
 11. Spare Parts for Broken Hearts – Dirty Milk
 12. Volumes – Weighted
 13. Timesquare feat. Shokran – Alpha Dog
 14. Constructs – Signals

"עוברת על הרוק" ברשתות החברתיות

Leave a Reply