עוברת על הרוק #66

 • Post author:
עוברת על הרוק #66
 
 • הלהקה הישראלית Subterranean Masquerade יזמה את אחד משיתופי הפעולה הכי גדולים שנראו עד כה בסצנת המטאל הישראלית. בווידאו-קליפ ששוחרר השבוע, אספה הלהקה 20 אמנים מלהקות המטאל המובילות בישראל לביצוע קאבר לשירו של פיל קולינס, Another Day in Paradise.
  רשימת הזמרים המשתתפים בקאבר ארוכה: נועה גרומן (Scardust), אלון קרניאלי (Sinnery), עדי ביטרן (Orpheus Blade), לב קרזנר (Oceans on Orion), עוז אבניה (Obsidian Tide), דור רוזנטל (Ma’anish), דורין חיון (ZAD), ישראל פאפא (Unleash the Pain) וברונו פאסי (Dog for a Son).
  נוסף אליהם, מתארחים בשיר גם הגיטריסט עידן אמסלם מ-Orphaned Land, החלילנית דניאל סאסי, בתו של יוסי סאסי, שגם מנגנת עמו בהרכב Yossi Sassi Orchestra וגם ב-Storchi, הכנר יובל גור מ-Avadon והצ’לנית אלכסנדרה מרקו מלהקת Tillian.

  אנחנו בעיצומו של גל קורונה שני. מזה חצי שנה שעולם התרבות בישראל מושבת, ובייחוד מופעי המטאל שרובם ככולם מתקיימים באולמות סגורים. בין אם אנחנו אמנים או קהל שצורך את האמנות, הימים האלה מורכבים לכולנו. נאלצנו לבטל אינספור תכניות, וכבר עברנו חודשים ארוכים בלי הופעות, נסיעות לחו”ל, או סתם לשבת עם חברים בפאב הקבוע. במקום לצבור חוויות חדשות, אנחנו מקבלים תזכורות מפייסבוק על זכרונות ישנים של פסטיבלים ושאר אירועים שכנראה נחשבים היום מסוכנים לציבור (ואפילו בלי איזה מושפיט באמצע הקהל).

  שיתוף הפעולה הזה קורא לאחדות קהילת המטאל בזמן משבר, ובעיניי זה עובד – אפשר להכתיר את הביצוע הזה כ”שבט אחים ואחיות” של סצנת המטאל לשנת 2020. 
 
 • הלהקה Good Tiger שחררה החודש את אלבומה החדש, Raised in a Doomsday Cult. שירים מתוכו שוחררו בהדרגתיות בחודשים האחרונים: כולם מלאים בקסם מלטף, באקוויליבריום של ריתמיות רועשת ומלודיוּת מנחמת, והאלבום הפך לאחד האהובים עליי לשנה הזו – המלצתי לכם עליו בפינת אלבום לסופ”ש של “עוברת על הרוק” באינסטגרם.

Tracklist:

 1. a-ha – Summer Moved On
 2. Coldplay – Brothers and Sisters
 3. Travis – Love Will Come Through
 4. Airbag – Sunsets
 5. Pearl Jam – Alright
 6. Alanis Morissette – Smiling
 7. Type O Negative – Nettie
 8. Temple of Love – Trapped in a Fantasy
 9. Idle Hands – Puppy Love
 10. Subterranean Masquerade – Another Day in Paradise
 11. VOLA – The Same War
 12. Good Tiger – 1252

"עוברת על הרוק" ברשתות החברתיות

Leave a Reply