עוברת על הרוק #71

 • Post author:
עוברת על הרוק #71
 • היום בתכנית, נוסף לכל המוזיקה החדשה, יש גם שני קאברים חדשים לקלאסיקות משנות השבעים: הקאבר הראשון הוא של הפיקסיז, שהקליטו גרסה משלהם ל-Mambo Sun של טי-רקס.
  הקאבר השני הוא של להקת Intronaut, שביצעו את Run Through the Jungle של Creedence Clearwater Revival בצורה ייחודית, כנראה הכי שונה מכל גרסאות הכיסוי שהשיר קיבל עד כה.
 • הרכב הטריו מבלגיה Psychonaut שחרר במרץ את האלבום Unfold the God Man: אלבום שני להרכב, שעל כתיבתו עמלו במשך למעלה משלוש שנים.
  פרט טריוויה לאודיופילים: האלבום הוקלט בכיוון של 432 Hz. בתור בעלת שמיעה אבסולוטית הרמונית, הדבר מבורך בעיניי (או שיותר נכון לאמר באוזניי). אלבום בועט ועשוי היטב, מומלץ במיוחד לאוהבי גוג’ירה, טול ומאסטודון. 
 • להקת המטאל מאוקראינה Ignea הוציאה עד כה שני אלבומים. המוזיקה שלהם נוגעת בהרבה תתי-ז’אנרים: סימפוניק-מטאל, מלודיק-דת’, פרוג-מטאל, פולק-מטאל ועוד.

  באלבום החדש של Ignea, ששמו The Realms of Fire and Death, יש הכל מהכל: גם גרוב, גם מלודיוּת, גם אלמנטים סימפוניים (שאני יכולה לחיות איתם בשלום כשמשתמשים בהם במידתיות), גם גראולים נשיים, ואפילו שני שירים ברוסית, שפת האם של הלהקה.

  האם הם יהיו להקת המטאל האוקראינית הבאה שתבקר בישראל אחרי Jinjer (שאגב, היו מופע מטאל מחו”ל האחרון בישראל, נכון לרגע זה)? אני בעד.
 • Spirit Adrift הוציאו אלבום חדש: Enlightened in Eternity שמו, וכמו קודמו, גם זה משחק בעולמות הזמן והמרחב. לדעתי, מי שאהב את האלבום הקודם יהנה מאד גם מזה החדש.

 • המתופפת של להקת Thank You Scientist יצאה אתמול מהארון כטרנסג’נדרית: בפוסט שפרסמה בדף הפייסבוק של הלהקה, היא שיתפה כי היא מגדירה את עצמה כאישה, שמה פיי (Faye Fadem) והיא ממשיכה לנגן עם הלהקה כרגיל. 

  עם פרסום הפוסט, מאות מעריצים הגיבו בהתרגשות ובתמיכה, והרעיפו על פיי ברכות ואיחולים. חלקם גם שיתפו בחוויה האישית שלהם ובהשפעת הלהקה על התמודדויות שונות בחייהם, יציאה שלהם או של בני משפחתם מהארון: “בלי צחוק, המוזיקה שלכם ממש עזרה לי כשיצאתי מהארון כטרנסית”, כתבה גוון. “לדעתי, האלבום Terraformer נוגע במיוחד לתחושת הזרות, הבידוד, למצוא את עצמך ולאהוב את עצמך, וממש התחברתי למוזיקה שלכם. משמח אותי שגם את מצאת את עצמך. ברכות, פיי!”.

  תומך נוסף, אנדי, הגיב: “ברוכה הבאה פיי! מאז הפעם האחרונה שראינו אותך, הילד שלי עבר מ”היא”, ל”הם”, ועכשיו ל”הוא”. אני שמח לפגוש את מי שאת חשה הכי בנוח להיות, וגם הבן שלי ישמח!”.

  מגיבה אחרת, אליס, שיתפה בצורך בנוכחות נשית בסצנת המטאל: “ברכות על היציאה מהארון, פיי! אנחנו בהחלט זקוקות לעוד ייצוג נשי וקווירי בסצנת המטאל/אלטרנטיב. אני כל-כך שמחה לראות אותך חיה כפי שאת אמורה לחיות! המשיכי לסלול את הדרך לטרנס/קוויר אחרים ולהיות אמיצה! הרבה אהבה!”.

  בעיניי, באופן כללי, יש מקום להערכה כלפי מי שאוזר אומץ ללכת בעקבות האמת שלו, לצאת מהארון ולחיות חיים מלאים. פעמים רבות יציאה מהארון כרוכה בקשיים, בחששות ובפחדים, וחשוב לתמוך במי שעושה את הצעד הזה. לכן הפעם, כשזה קורה מצד מוזיקאית בתוך סצנת המטאל, זה מעורר הערכה ומשמח אפילו יותר. שימח אותי לראות את הקבלה של המעריצים את החדשות של פיי, ואת השאיפה של כל המגיבים לפוסט לחיים בחברה מכילה ואוהבת יותר.

  אם יש מסר שאפשר לקחת מהסיפור המשמח הזה הוא: היו קשובים למשפחה ולחברים שסביבכם, תנו להם כתף (מרוחה באלכו-ג’ל, כמובן, ברוח הקורונה), ותראו להם שאתם שם כדי לתמוך בהם – בלי שיפוטיות, עם הרבה אהבה. 

Tracklist:

 1. The Cold Stares – In the Middle
 2. Pixies – Mambo Sun (T-Rex Cover)
 3. Pearl Jam – Get It Back
 4. הילה זהרור – קסם בא אליי
 5. Smashing Pumpkins – Anno Satana
 6. Ignea – Disenchantment
 7. Chaos Divine – Instincts
 8. Spirit Adrift – Ride into the Light
 9. Psychonaut – Kabuddah
 10. Thank You Scientist – Geronimo
 11. Intronaut – Run Through the Jungle (Creedence Clearwater Revival Cover)
 12. Gaupa – Klarvaken

"עוברת על הרוק" ברשתות החברתיות

Leave a Reply